PROFESYONEL SİTE YÖNETİMİNDE SUNULAN HİZMETLER

Geçmiş Kayıtlarını Kontrol Edin

Bir mülk yönetimi hizmeti düşünürken kontrol etmek istediğiniz ilk şey, sektördeki itibarı ve başarı oranıdır. Şirketin kaç mülkü yönettiğini ve bunu ne kadar iyi yaptıklarını öğrenin. Mülk yöneticileri, başarıları hakkında fazla bilgi sahibi olmalıdır. Şirketleri hakkında geçmiş bilgileri paylaşmaktan çekiniyorlarsa, sorular sorun. Neyi saklamaya çalıştıklarını veya zaman ayırmaya değip değmeyeceğini öğrenin.

Yorumları Okuyun

Kullanıcı yorumları bilgilendirici olmaktadır. İnternet, hemen hemen herkesin her ürün veya hizmet için inceleme yazmasını kolaylaştırır. Bazı durumlarda, insanlar pazarlamanın kendi lehlerine çalışmasını sağlamak için incelemeler yayınlar. Söz konusu incelemeler genelde samimidir. Bir mülk yönetim firması hakkında meşru bilgilere sahip olan birkaç faydalı incelemeyi bulmak size kalmış olacak. Diğer ev sahipleri ve mülk sahipleri için en büyük avantaj ve dezavantajların hangileri olduğunu öğrenin. Ardından, belirli bir şirketin sizin için uygun olup olmadığını belirleyebileceksiniz.

Fiyat

Herhangi bir danışmanlık veya yönetim hizmetinde olduğu gibi site yönetim firmalarının seçiminde de dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri fiyatlandırmadır. Standart ücretler, kurulum ücretlerini, kiralama ücretlerini, boşluk ücretlerini, reklam ücretlerini ve diğerlerini içerir. Bazı şirketler, standart yönetim hizmetleri listesinde yer almayan çeşitli hizmetler için ek para gerektirebilecek bir ekstra hizmet ücreti de talep edecektir. Herhangi bir şeyi kabul etmeden önce bir mülk yönetim şirketi tarafından sizden alınan tüm ücretleri sormanız gerekir.

Sorunlara Yönelik Çözümler

Profesyonel apartman ve site yönetim firması seçerken sorun çözme kabiliyetini de değerlendirmek gerekir. Firmanın tecrübesi ve hizmet kalitesi ile doğrudan ilişkili olan bu detay ideal seçimi sağlar. Özellikle de sorunlara yönelik pratik ve etkin çözümler geliştirmeyi başaran firmalar kusursuz bir seçime olanak sağlar.

Belirli bir mülk yönetim şirketi tarafından ne tür hizmetler sunulduğunu bilmeniz gerekir. Genel olarak konuşursak, yönetim hizmetleri aşağıdaki gibi işleri halleder:

Temizlik

Binanın ve çevrenin temizliği en önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Bu noktada firmanın temizlik hizmetleri veriyor olması çok önemlidir.

Güvenlik

Site yönetimi firmasının güvenlik şirketi ile anlaşması olarak bina ve siteler için güvenlik hizmetleri sunuyor olması gerekir. Eğer sitenizde böyle bir ihtiyaç varsa site yönetim firmasının size bu hizmeti sunup sunmadığından emin olmalısınız.

Aidat Toplama

Aidat toplama hizmeti site yönetim firmalarının en temel görevleri arasındadır. Aidatların düzenli bir şekilde toplanması ve çeşitli ödemelerin gerçekleştirilmesi gerekir.

Kapıcı/Görevli Hizmeti

Kapıcı ve apartman görevlileri, özellikle büyük sitelerde çok önemlidir. Binadaki çeşitli sorunlardan sorumlu olan ve çöpleri toplayan kapıcı ve görevliler site yönetim firması seçiminde çok önemlidir.

Faturalar ile İlgilenme

Site yönetim firmalarının bir diğer görevi elektrik, doğalgaz ve su gibi bina faturaları ile ilgilenmek ve gününde yatırmaktır. Bu doğrultuda binanın ihtiyaçları eksiksiz olarak karşılanabilmektedir.

İster kapsamlı bir yönetim çözümünü tercih edin, ister sundukları hizmetlerden bir veya ikisini kullanın, bir mülk sahibi ve ev sahibi olarak hayatınızı çok daha kolay hale getirecek.