APARTMAN VE SİTE İLAÇLAMA

Apartman Ve Site İlaçlama insanların yaşam alanlarında meydana gelen haşere problemlerini yok etmek için düzenli aralıklar ile yılda iki kez böcek ilaçlama yaptırılması gereken bir işlemdir. Dış alanlardan konutlara yönelen böceklerin bina içlerine yerleşerek daire  içlerine girmelerini önlemek için oldukça büyük öneme sahiptir. Apartman ilaçlama yöntemleri açık ve kapalı alanların ilaçlama işleminden geçirilmesi sırasında farklı özellikte haşere ilaçları ve site ilaçlama şekilleri olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Apartman ortak kullanım alanları ilaçlaması bina içlerinde kokusuz ilaçlama şeklinde yapılırken site açık alanları ilaçlama uygulamasında kokulu ve bahçe için kullanılan ilaçlar kullanılır. Böceklerin yaşam alanları olan bina etrafları ve yeşil alanlara yönelik önleyici ve imha edici şekilde yapılmalıdır. Site ilaçlama firmaları çok sayıda daire ve blok şeklinde binaya sahip sitelerde böcek ilaçlama hizmeti verir. Ancak bu hizmet kesinlikle bilinçli ve deneyimli elemanlar ile olmak zorundadır.

Apartman ve site ilaçlama konusunda hizmet vermenin toplum sağlığını korumada ön şart olduğunu iyi bilinmelidir. Bina ve site ilaçlama yapan ekipler donanımlı gerekli eğitimi almış uzman personel tarafından ilaçlama servisi verir. Bina ilaçlama ile site ortak kullanım yerlerinin ilaçlanması çok sayıda insanı ilgilendireceği için ortak karar alınması şarttır. Apartmanda pire ilaçlama uygulaması sıcak yaz aylarında çok fazla yapılan bir haşere ilaçlama şeklidir. Bu nedenle kokulu pire ilacı uygulanmadan önce bilgilendirme şarttır